Botuliinisüstid

Esimesed vananemisnähud on tihti kortsud otsmikul, kaelal ning silmade, põskede ja huulte ümber. Kortsud on inimese näole omased, kuid paljud tunnevad, et kortsud muudavad väljanägemist vanemaks ja väsinumaks.

 

Dünaamilised kortsud on põhjustatud lihastest, mis liiguvad naeratades, naerdes ja krimpsutades. Need on tihti ümber huulte, otsmikul, kulmude vahel ja ka kaelal. Vananedes muutuvad need kortsud sügavamaks ja lihtsamini nähtavaks. A-tüübi botuliintoksiini saab kasutada selleks, et need kortsud oleks vähem nähtavad. Botuliinisüste kutsutakse tihtipeale brändinimede järgi (Botox, Dysport).

Kuidas A-tüübi botuliin toimib?

Botuliin on bioloogiline neurotoksiin, mis on toodetud bakteri Clostridium botulinum poolt. Botuliini blokeerib närvisignaale lihasele, millesse see süstiti. Ilma signaalita lõdvestuvad vastavad lihased ja soovimatud kortsud muutuvad aja jooksul vähem märgatavaks. Spetsiifiliste lihaste hoolika valikuga lõdvestatakse ainult kortse põhjustavad lihased, säilitades seeläbi loomulik näoilme.

Protseduuri kirjeldus:

Enne protseduuri teostamist tuleks konsulteerida arstiga, et rääkida enda eesmärgist seoses protseduuriga ja meditsiinilisest seisundist (allergiad, ravimid). 

1. Botuliini süstimisele eelnevalt võib arst määrida vastavasse kohta tuimestit.

2. Seejärel süstitakse botuliin spetsiifilistesse lihastesse. Süstide arv, mida vajate, sõltub teie näoomadustest ja kortsude määrast. Süstimiseks kasutatakse peenikesi nõelu.

Protseduur kestab ligikaudu 15 minutit. Umbes 3 päeva pärast süstimist peaksite tajuma, et lihased hakkavad lõõgastuma. 1 nädala pärast näete tõenäoliselt näol vähem kortse.

Botuliini efekt kestab 3-6 kuud.

Pärast protseduuri:

1. Hoidke süstekoht puhtana.

2. Ärge hõõruge süstekohti peale süstimist.

3. Ärge kasutage meigitooteid 12 tundi peale süstimist.

4. Vältige alkoholi tarvitamist 24 tunni jooksul.

Protseduuri ei teostata:

1. Rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele.

2. Alla 18.-aastastele ilma vanema kirjaliku nõusolekuta.

3. Kui esineb aktiivne herpes.

4. Kui esineb lihashaigus.

5. Kui süstimispiirkonna lähedal esinevad nahaprobleemid.